Jak zaczęła się moja droga zawodowa
Nazywam się Grażyna Urbaniak. Osteopatia to mój zawód i pasja.
W 1988 roku ukończyłam Wydział Rehabilitacji na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Wtedy też pojawiło się moje zainteresowanie psychosomatyką i psychologią lekarską. Przeprowadziłam badania i obroniłam pracę magisterską na temat osobowości kobiet chorych na reumatolidalne zapalenie stawów. Już wówczas stała się dla mnie jasna ścisła zależność stanu fizycznego człowieka z jego stanem psychicznym.
Osteopatia jako odpowiedź na potrzebę pracy holistycznej
Praca w prywatnej przychodni, gdzie głównie zgłaszali się pacjenci przeciążeni nadmiernym i przewlekłym stresem, dała mi bogate doświadczenie. Zaobserwowałam wówczas, iż praca terapeutyczna tylko i wyłącznie z symptomem w ciele nie przynosi trwałych rezultatów. Czułam, że potrzebne są znacznie szersze działania, a osteopatia w Polsce była jeszcze nieobecna. W tamtych czasach sama na sobie doświadczyłam skutków zaniedbań zdrowotnych. Szewc bez butów chodzi 😉. Aktywność fizyczną utrzymywałam na wysokim poziomie, ale z dietą bywało różnie. No i ten stres… Nie ma moc-nych.😉 Na własnej skórze przeżyłam, co oznacza życie w przewlekłym stresie i jakie są jego konsekwencje. Nauczyłam się sobie z nim radzić i tymi sposobami dzielę się z osobami, które znajdują się w podobnej sytuacji.
W 2006 roku rozpoczęłam studia na kierunku osteopatia
Była to dziedzina wiedzy zupełnie wówczas nieznana w Polsce i nowatorska, bo traktująca człowieka holistycznie, jako jedność ciała, umysłu i ducha. Do tej pory takie podejście było przypisywane ezoteryce, a tutaj czysto medyczna wiedza w powiązaniu z technikami opartymi na wizualizacji czy fizyce kwantowej. Potwierdziły się dotychczasowe doświadczenia, że w dochodzeniu do zdrowia potrzebna jest też praca na innych, niż tylko czysto fizyczne, poziomach. Moje zainteresowania poszerzyły bardzo zajęcia z psychosomatyki, na których dowiedziałam się, jak w ciele przejawiają się nadmiarowe emocje. Poznałam też związek konkretnej emocji z okolicą ciała, w której się ona objawia. Wiedzę tę wdrożyłam oczywiście do swojej praktyki i wykorzystuję ją w procesie diagnozowania.
Sprawdź moje ➡️ Wykształcenie
Potem przyszło zainteresowanie Nową Medycyną Germańską,
która twierdzi, że wszystkie choroby są spowodowane tzw. konfliktem biologicznym, czyli dramatycznym zdarzeniem przeżytym w samotności. Na jej bazie rozwinęło się wiele nowych gałęzi nauk jak Recall Healing, Biologika, Psychobiologia czy Biologia Totalna. Dokształcam się nieustająco w neuropsychologii, psychologii transgeneracyjnej, czy naukach badających zjawisko dziedziczenia traumy. Interesuje mnie także tematyka wczesnej traumy oraz psychologia prenatalna. Poznałam wpływ doświadczeń porodowych na zdrowie emocjonalne i fizyczne człowieka ➡️ Trudny poród- co oznacza dla dziecka?. Po przejściu dodatkowych szkoleń z osteopatii pediatrycznej, pracuję także z noworodkami i niemowlętami. Uwalniam je i ich mamy od konsekwencji stresu okołoporodowego.➡️Młoda mama i zdrowie jej dziecka
Osteopatia pomaga każdemu, niezależnie od wieku i okolicy ciała, w której występuje symptom.
Nie tylko praca i osteopatia😉– moje zainteresowania
Lubię zmiany. Maluję ściany, meble i mandale. Mam szafę pełną własnoręcznie zrobionych swetrów, nie stronię też od maszyny do szycia. Za komuny były to podstawowe umiejętności większości kobiet 😊. Nie ma dla mnie życia bez książek. Podziwiam i kocham naturę, mam w domu dwa koty. Uwielbiam spacery po lesie 🌲🌲🌲i podróże. Nie lubię popularnych, zatłoczonych miejsc, wolę kontakt z przyrodą 🌻. Oprócz tego przyjemność sprawia mi gotowanie 🥘, bo przywiązuję wagę do zdrowej diety 🍅🍆🍋🥗. Chętnie wypróbowuję nowe przepisy i karmię przyjaciół😊 Zapraszam na mój profil na Instagramie po inspiracje kulinarne https://www.instagram.com/projektpomoc/.
Prowadzę też bloga Na zdrowie! , na którym znajdziesz szereg praktycznych wiadomości i porad dotyczących zdrowia.
P.s. Nawet serwer mojej strony jest zen 😉 🧘https://www.zenbox.pl/
Zadzwoń 📳 +48 517-061-843 i umów się na wizytę jeśli jesteś gotowa do drogi, a jesli masz pytania to pisz
Podziel się z innymi, jeśli uważasz, że warto 😊
Czy ten tekst był przydatny?
Kliknij na gwiazdkę i oceń!
Bądź pierwszym , który oceni ten post.